Časté otázky

Časté puzzle otázky 

Tu sa dozviete odpovede na najčastejšie otázky, ktoré od našich zákazníkov dostávame 🙂 Aby sa vám lepšie hľadala odpoveď na tú vašu, rozdelili sme otázky do troch sekcií.

 1. V prvej časti Pucle produktové otázky sa dozviete detaily o produktoch a obsahu balenia.
 2. Pucle systémy vám odpovedia na otázky ohľadne nášho fungovania.
 3. V poslednej sekcii sa dozviete info na tému Poštovné a reklamácie.

Ak odpoveď na vašu otázku nenájdete, neváhajte nás kontaktovať, veľmi radi odpovieme!

 

Pucle produktové otázky:

 1. Je vo veľkom tubusovom balení rám?

Áno, náš Pucle rámik je rozložiteľný na štyri časti, a preto sa ľahko zmestí do tubusu v rozloženej forme. Rámiky pre vás vyrába ručne a s láskou náš ujo stolár. Sú z bukového masívu, ktorý má krásnu prírodnú bledohnedú farbu.

Súčasťou balenia sú aj skrutky a mini-zaťahovač, takže rámik máte za chvíľočku zložený a nepotrebujete k nemu žiadne ďalšie náradie (a ani lepidlo!). So správnym postupom vám pomôže naša Príručka bystrých skladačov, ktorú nájdete v balení.

A najlepšie na našom rámiku je to, že sa dá kedykoľvek znova rozložiť! Môžete si v ňom vymieňať ilustrácie, tak často, ako sa vám bude žiadať 🙂

 1. Existujú rámy aj v iných farbách?

Nie, zatiaľ neponúkame rámiky v iných farbách avšak veríme, že aj to sa nám podarí čoskoro vymyslieť. Veríme však, že aj vy ste kreatívni a rámik sa napríklad doma natriete, prípadne prestriekate sprejom.

 1. Potrebujem puzzle zlepiť pred tým, ako ich zasadím do rámu?

NIE, nepotrebujete! Vymysleli sme pre vás taký systém, aby ste puzzle nikdy nemuseli lepiť! S našimi Pucle netreba lepiť nič, ani puzzle, ani rám!

V balení nájdete našu Príručku bystrých skladačov, ktorá vám prezradí správny postup. Všetko potrebné na celkové zloženie puzzle do rámiku máte pribalené. A úžasná výhoda je to, že rámik aj puzzle môžete kedykoľvek rozložiť a znova zložiť, ako večnú skladačku!

 1. Čo všetko je v tubusovom balení?

V našom Pucle tubuse nájdete rozložiteľný rámik z bukového dreva, lepenkovú podložku, ochrannú fóliu, puzzle zabalené v bavlnenom vrecúšku, skrutky, zaťahovač na rámik a Príručku bystrých skladačov. Systém rámovania si môžete pozrieť aj na tomto videu!

 1. Čo je to Príručka bystrých skladačov?

V Príručke nájdete návod ako si poskladané puzzle zasadiť do rámiku, predlohu obrázku a tiež krátke info o autorovi ilustrácie, ktorú ste si vybrali. Dozviete sa odkiaľ pochádza, čomu sa venuje a tiež tam nájdete odkaz na jeho portfólio. Ak má autor príbeh alebo inšpiráciu k danému obrázku, môžete si o tom v Príručke prečítať.

 1. Aké veľkosti puzzle máte?

Momentálne ponúkame puzzle, ktoré majú 24, 48, 100, 200, 500 a 1 000 dielikov. Rozmery jednotlivých dielikov nájdete pri každom z obrázkov, no aby sme vám to uľahčili:

24 dielikov – cca 5 x 7 cm

48 dielikov – cca 3,5 x 4,5 cm

100 dielikov –  cca 5 x 7 cm

200 dielikov – cca 3,5 x 4,5 cm

500 dielikov – cca 2 x 2 cm

1 000 dielikov – cca 2 x 2 cm

 1. Aké Pucle sú vhodné pre 3,4,5 a viac ročné dieťa?

Naše 100 dielikové puzzle poskladá už aj šikovný škôlkar/ka.

200 dielikové sú vhodné pre skladačov na prvom stupni základnej školy.

500 dielikové odporúčame od 9 rokov. Samozrejme, každé dieťa je individuálne, ale netreba ich podceňovať, často sú bystrejšie, ako si myslíme 🙂

Pre najmenších od 3 rokov máme pripravené 24 a 48 dielikové puzzle.

 1. Aké má skladanie puzzle výhody?

Samotné skladanie puzzle prináša veľa benefitov pre náš mozog. Pri skladaní zapájame obe hemisféry, ľavá analyzuje dieliky a pravá nám z nich intuitívne vytvára obraz. Skladanie puzzle podporuje tvorbu dopamínu, zlepšuje pamäť a učeniaschopnosť, pomáha pri sústredení a podporuje vizuálne aj logické myslenie.

Tieto pozitívne efekty sú dôležité aj deti, aj pre dospelých. Čoraz viac v spoločnosti počujeme o dôležitosti hry v dospelom veku a aktívnej meditácii. Pucle vytvárajú ideálny priestor pre aktívny mozgový relax plný benefitov. Prečítajte si viac o tom, ako nás puzzle držia v bystrej forme 🙂

 1. Môžem kúpiť Pucle poukážku ako darček?

Samozrejme! Poukážky máme k dispozícii v našom obchode. A prečo vlastne poukážky? Toto riešenie je ideálne, keď viete, že Pucle potešia vašich známych, ale z toho priehrštia krásnych motívov si neviete vybrať 🙂 Môžete im darovať našu poukážku a potom si s radosťou vyberú Pucle, ktoré sa im budú najviac hodiť do interiéru.

 1. Prečo sú Pucle ten najlepší darček?

Pucle sú hravé, bystré a krásne! Je to hravý kúsok umenia, ktorý môže zdobiť každý domov. Prinášajú radosť a oddych pri skladaní a sú krásne zabalené. Hodia sa k akejkoľvek príležitosti, či už sú to narodeniny, Vianoce, kolaudácia alebo napríklad svadba! Pucle sú krásny a originálny darček, vyrobený kvalitne a s láskou.

 

Pucle systémy:

 1. Sú Pucle ekologické?

Áno, snažíme sa robiť Pucle s ohľadom na prírodu. Samotné dieliky sú z recyklovanej lepenky. Aj podložka a tubus sú z recyklovaných materiálov. Vnútri balenia nenájdete zbytočné plastové sáčky, ale iba krásne ručne šité vrecúško z bavlny.

Pri výrobe sa snažíme neplytvať materiálom a bublinkovú fóliu, do ktorej vám Pucle balíme pri posielaní poštou získavame od ľudí, ktorým je zbytočná a inak by ju vyhodili. Ak sa chcete zapojiť do procesu výmeny materiálov v rámci podnikania, alebo aj len tak, pridajte sa k nám do skupiny, ktorú sme vymysleli popri Pucle a v ktorej sa snažíme presadzovať myšlienku zodpovedného podnikania.

 1. Čo môžem robiť s vrecúškom a s tubusom?

Do tubusu si môžete odložiť výkresy, hračky z kinderka, polmetrové pravítka, alebo čokoľvek, čo uznáte za vhodné. Do vrecúška si môžete dať bylinky, sušené hríby, alebo šróbiky ľubovoľného druhu. Ak nenájdete využitie pre tubus, alebo pre bavlnené vrecúško, nevadí. Môžete nám ich poslať naspäť na adresu Žabinská 39, 91105 Trenčín a my ich zrecyklujeme. Za odmenu vám pošleme zľavu na ďalší nákup!

 1. Dotláčate aj vypredané motívy?

Každý motív zatiaľ tlačíme v obmedzenom náklade. Zväčša nedotláčame, no ak je niektorý z motívov extra úspešný, je možné ho zaradiť do tlačového plánu znova. Motívy tlačíme naraz, cca raz alebo dva krát za rok.

 1. Čím sú Pucle iné od tých klasických v krabici?

Pucle sa odlišujú v prvom rade motívmi, ktoré pre nás robia ozajstní, talentovaní a šikovní ilustrátori. Ďalšia veľká odlišnosť je, že okrem samotných puzzle nájdete v tubuse aj náš ručne robený drevený rámik. Je rozložiteľný na štyri časti a vďaka nemu sa Pucle nemusia nikdy lepiť! Rámik aj puzzle sa teda dajú kedykoľvek znova rozložiť, a hra sa môže začať odznova . 

Pucle sú hra a zároveň interiérový dizajn. Motívy vyberáme starostlivo, aby ste si našli niečo do pracovne, aj do detskej izby. A vďaka Pucle sa tiež dozviete niečo zaujímavé o umení a rozšírite si obzory. Zaručene hravá bystro-krásna kombinácia výhod!

 1. Čo keď mi PES spapá jeden dielik alebo jednoducho puzzle stratím? 

V prípade takej nepríjemnosti nám napíšte na info@puclepucle.com a my vám na základe fotky poskladaných puzzle v ráme chýbajúci dielik pošleme!

 1. Môžem sa stať Pucle ilustrátorom?

Ak máte záujem o spoluprácu s nami, napíšte nám na info@puclepucle.com. Zašlite nám svoje portfólio a nehanbite sa rozpísať o dôvodoch, prečo by ste s nami radi spolupracovali.

 1. Dajú sa vôbec zložiť občasné jednofarebné plochy?

Nebojte sa, aj jednofarebné časti sa dajú poskladať 🙂 Stačí sa sústrediť na tvar puzzle a riadiť sa podľa jednotlivých výbežkov.  Je to vynikajúce cvičenie na mozog, pozornosť a tiež na logické myslenie! Nehovoriac o tom, že poskladanie náročného obrázku vás v konečnom dôsledku bude tešiť ešte viac!

 

Poštovné a reklamácie:

 

 1. Čo robiť ak potrebujem Pucle čo najskôr, lebo nakupujem darček na poslednú chvíľu?

Veľmi radi vašu objednávku vybavíme prednostne, stačí nám zavolať na 0908754469 (Lenka Kuricová Pucle). Urobíme, čo bude v našich silách, aby ste mali objednávku čo najskôr.

 1. Možem trackovať svoju objednávku?

Náš systém neponúka automatický tracking, ale veľmi radi vám zašleme tracking číslo individuálne. Prosím napíšte nám na info@puclepucle.com so žiadosťou o tracking a my vám obratom číslo pošleme.

 1. Ako dlho trvá pošte a kuriérovi kým balíček dorazí?

Slovenská pošta zvyčajne doručuje do 2-3 pracovných dní od odovzdania zásielky a kuriér do 1-2 pracovných dní. Pri kuriérovi sa dá zvoliť aj EXPRESS variant, kde kuriér doručí zásielku na druhý deň doobeda od odovzdania.

 1. Čo ak Pucle posielam ako darček a nechcem priloženú faktúru? Dalo by sa pripojiť k darčekuvenovanie?

Faktúru k zásielkam prikladáme len na vyžiadanie, snažíme sa šetriť prírodu. Faktúru k vášmu nákupu nájdete vždy v potvrdzovacom e-maile, ktorý vám príde hneď po vytvorení objednávky. Faktúry pri darčeku sa teda obávať nemusíte. A venovanie veľmi radi napíšeme! Stačí ak nám znenie napíšete do poznámky pri tvorbe objednávky – a my k Pucle priložíme milé ručne písané venovanie.

 1. Aké sú ceny poštovného do zahraničia?

Informácie o cene poštovného do zahraničia nájdete v časti Poštovné a Doprava

 1. Aký je Pucle prístup k baleniu objednávok, snažíte sa baliť s ohľadom na prírodu?

Veľmi nám záleží na tom, aby sme do obehu neposielali nové plasty, ale zároveň sa musíme riadiť smernicami a pravidlami balenia, ktoré určuje pošta a kuriérske spoločnosti. Aby sme tieto dve veci skĺbili, vymysleli sme si náš systém „Bublina z druhej ruky“. Zbierame bublinkovú fóliu od firiem a jednotlivcov, ktorí by ju inak vyhodili (dúfajme aspoň že do recyklačného) koša. Od našej prvej objednávky v roku 2017 sme nekúpili ani kúsok novej bublinkovej fólie a všetky objednávky sme vyexpedovali v znovu-použitej fólii.

 1. Čo ak som po rozbalení zistil/a, že v Pucle niečo chýba, alebo je produkt poškodený?

Prosím kontaktujte nás na info@puclepucle.com a my sa posnažíme vyriešiť problém čo najskôr a samozrejme k vašej spokojnosti.

 1. Čo ak chcem Pucle vrátiť, lebo som si nákup rozmyslel/a?

Prosím pozrite si náš riadny Reklamačný poriadok a neváhajte nás kontaktovať na info@puclepucle.com .

 1. Je možné vyzdvihnúť Pucle osobne v Trenčíne?

Áno, radi vám Pucle odovzdáme v Trenčíne, kde sídlime. Pokojne spravte objednávku a v poslednom kroku si zvoľte osobné vyzdvihnutie v Trenčíne. Následne sa s vami e-mailom skontaktujeme a dohodneme detaily doručenia.

Ak máte akekoľvek ďaľšie otázky, prosím zašlite nám e-mail na info@puclepucle.com !