Ktoré Pucle vybrať? Skvelé tipy pre konkrétnych členov vášho darčekového zoznamu

Ktoré Pucle vybrať? Skvelé tipy pre konkrétnych členov vášho darčekového zoznamu
25. novembra 2019 Lenka Kuricová

Každá rodina a okruh blízkych je rôznorodý. Niektorí z nás obdarovávajú len malú skupinku najbližších a iných zase teší darovať niečo milé pod stromček takmer každému, koho poznajú. V každom prípade však často rozmýšľame, ktorý darček bude najvhodnejší pre mladšieho brata, najlepšiu kamarátku, alebo vyberavú neter.

To, že Pucle sú naozaj obľúbeným darčekom nám neustále potvrdzujete vašimi radostnými nákupmi, milými poznámkami pri objednávkach a veselosťou na dizajnových marketoch, kde sa stretávame. Niekoľko dobrých dôvodov prečo sú Pucle to pravé darčekové nájdete aj v našom blogu o tom, prečo je super skladať puzzle. Ale ktoré puzzle vybrať z tej záplavy motívov?

Aké tipy ľudí sa nachádzajú na vašom životnom zozname? Veríme, že máme s vami veľa spoločného, preto sme pre vás pripravili náš zoznam s charakteristikami ľudí, ktorým by sme Pucle darovali my. Začítajte sa do prvej časti nášho zoznamu a zabávajte sa pri predstave, na koho náš popis sedí.

Malý génius

Máte v rodine extra šikovné, múdre a zvedavé dieťa? Takého malého génia? Skladanie puzzle mu samozrejme len prospeje si vycibriť vrodené schopnosti Pre hĺbavé deti odporúčame krásny motív od Dominiky Šikulincovej Čo bolo skôr?, dostupný v 100, 200 a 500 dielikoch. Ilustrácia v sebe nesie starú filozofickú otázku, či bola prvá sliepka alebo vajce 🙂 Popri skladaní sa teda s malým géniom môžete porozprávať aj o filozofických otázkach počiatku sveta – alebo si len veselo poskladať krásne zvieratká, pocvičiť mozog a tešiť sa z krásnej ilustrácie.

A keď už rozprávame o šikovných deťoch, odporúčame nepodceňovať a kľudne zaobstarať aj vyšší počet dielikov. Ak sú puzzle trošku ťažšie, o to dlhšie sa s nimi deti budú hrať Váhate, ktorý počet dielikov je vhodný? Všetky odpovede nájdete v našich častých otázkach.

Prepracovaný manažér

Hľadáte darček, čo by potešil večne pracujúceho, trošku vystresovaného manažéra alebo šéfa? Takýto člen by si zaslúžil skladanie ako aktívnu meditáciu a relax, aby sa jeho mozog mohol vybalansovať po náročných výkonoch. Zároveň tréning trpezlivosti by v tomto prípade pravdepodobne nebol na škodu a preto odporúčame motív Smyčka od Lukáša Cehľára. Tento čiernobiely motív je lahôdkou pre ľudí, čo obľubujú náročné skladanie. Každý doplnený dielik spustí príval dopamínu a to je balzam na mozog zaťažený stresom. Ilustrácia Slučka je symbolické mesto zobrazujúce neustály kolobeh, ktorý si vytvárame z miest, čo dennodenne navštevujeme.

Určite nám dáte za pravdu, že sa oplatí raz za čas spomaliť, rozobrať si náš kolobeh na drobné (dieliky) a na chvíľu si oddýchnuť od naháňania.

Večne nespokojný tínedžer

Nákup darčekov pre tínedžerov býva často veľmi tvrdý oriešok. Zvlášť, ak nechcete prispievať na ďalšie videohry, ak ich nebavia knihy a oblečenie si výhradne vyberajú bez vašej asistencie. Ak vám môžeme dať skromný tip, tak tematika graffiti má šancu uspieť. My máme v Pucle portfóliu aj zopár úspešných sprejerov a grafikov, ktorí by mali šancu osloviť aj náročné publikum mladých dospievajúcich mužov alebo dievčat Napríklad Martin Dráb s jeho motívom Eidolon, Peter Štuller s motívom Šťastný kolaps alebo Marek Cina a jeho Autorek.

Všetky tieto motívy majú v sebe street kvalitu vlastnú ich autorom, ktorá by mohla vtiahnuť puberťákov do víru rodinnej skladacej zábavy a následne by motív poslúžil ako grafika hodná vystavenia v tínedžerskej izbe.

Náročná švagriná

Všetci máme v blízkom okruhu asi aj také tipy ľudí, ktorí sú spokojní s máločím Pre takéto náročné švagriné, sesternice alebo kolegyne máme dobrý tip. Ešte sme nestretli človeka, ktorý by sa neusmial pri pohľade na jeden z našich najpredávanejších motívov – Skleník od Kristíny Kemeníkovej.

Táto krásna ilustrácia je jedna z najobľúbenejších, aké sme kedy vyrobili a preto máme dôveru, že by potešila aj nepotešiteľných členov darčekových zoznamov Ak aj vám padol Skleník do oka, treba sa však poponáhľať! Táto krásna ilustrácia si hľadá domov veľmi rýchlo a už máme na sklade len zopár posledných kusov.

Novopečený škôlkar

Detske puzzle Mellow Adrian Macho s priveskom puzzle a vrecuskom PucleNaši aj vaši najmenší budú výskať od radosti pri rozbaľovaní krásnych Pucle, ktoré vznikli v spolupráci so skvelou slovenskou značkou Mellow. Na výber je z troch hravých kamarátov, Maca Maškrtníka, Lišiaka Hudobníka a Jazveca Zvedavca. Tieto Pucle KIDS, dostupné v 24 abo 48 dielikoch, sú vhodné presne pre škôlkarsky vek okolo 3-4 rokov.

Puzzle potešia krásnymi ilustráciami, zabavia a precvičia deťom mozgové závity. Ako veľký bonus si deti okrem puzzle nájdu v balení aj pískací prívesok, ktorý si môžu napríklad hrdo zavesiť na batôžtek pri návrate do škôlky po vianočných prázdninách.

Svokrovci, na ktorých treba urobiť dojem

V tomto prípade je to niekedy chôdza na tenkom ľade. Darček by nemal byť príliš praktický, ani príliš nepraktický, ani luxusný, ani lacný, a dostatočne vhodný pre oboch svokrovcov. Našťastie vieme ako na to. Naším tipom je Mapa snov od Dominiky Žákovej.

Dominika je momentálne jednou z najznámejších slovenských umelkýň, čo robí dojem samo o sebe. A jej motív, ktorý máme na Pucle je samostatná kapitola. Krásna a záhadná ilustrácia pôsobí elegantne a živo. Má 1000 dielikov a teda jej výsledná veľkosť naozaj vynikne.

Je v našom e-shope veľmi obľúbená a preto odporúčame neváhať, ak vás oslovila. Takýto darček v sebe snúbi dizajn a umenie, hru, čas strávený spolu, relax a aktívne precvičenie oboch mozgových hemisfér. A to už by mohlo vytvoriť ten správny dojem, čo myslíte?

Mladá slečna s názorom

Máte na zozname aj dospievajúcu slečnu, ktorá si práve formuje názory na svet a na život?

Ak zároveň obľubuje pestré farby a najnovšie trendy, vieme presne čo by ju mohlo potešiť. Veľmi šikovná ilustrátorka Martu Hlavajová, ktorá sa aktívne vyjadruje aj k spoločenským témam prostredníctvom svojej tvorby a platformy na Instagrame, pre Pucle vytvorila výbornú ilustráciu Girl power. Tento motív má v sebe hravosť, štipku zdravej drzosti, veľa sily a celú dúhu farieb 🙂

A to je podľa nás veľmi dobrý recept na darček:)

Nenašli ste v tomto zozname tých vašich? Nebojte sa, čoskoro pripravíme ďalší zoznam napríklad s odporúčaním pre maminy s deťmi, vegetariánov či pre veselé babičky a ufrflaných deduškov. Do tej doby dúfame, že sme vás trošku inšpirovali a aj pobavili 🙂