Ktorých slovenských podnikateľov podporíme tieto Vianoce my?

Ktorých slovenských podnikateľov podporíme tieto Vianoce my?
2. decembra 2020 Lenka Kuricová

Vianočné markety nám budú chýbať nielen ako predajcom, ale aj ako zákazníkom. Vianočné obdobie je pre nás pracovne veľmi náročné a tak na bežné nákupy pod stromček málokedy ostane čas – a aj preto boli markety ideálny priestor ako nakúpiť zmysluplné darčeky, podporiť lokálne značky a rozšíriť si prehľad o aktuálnych kreatívcoch 🙂 Aj my si uvedomujeme, že je dôležité podporovať sa navzájom a aj malou troškou rozumných Vianočných nákupov pomôcť značkám, ktoré stretávame (nielen) na marketoch a ktoré máme vo svojom okolí. Zvlášť tento rok, kedy mali všetci podnikatelia náročné podmienky. Spisujeme vám preto našich 7 naj tipov, ktoré tento rok pribudnú aj u nás pod stromčekom.

1. Bezobalis
Nedá sa nám nezačať so značkou, ktorá nám je najbližšia. Ľudsky, kamarátsky a osudne 🙂 Maťa s Maťom od nás z Bezobalisu v Trenčíne sú našou takmer každodennou rutinou. Odkladajú pre nás bublinkové fólie, predávajú naše Pucle a s láskou sa na nás vždy usmejú, keď k nim prídeme. Preto aj my do našich Vianočných balíčkov vždy vyberáme drobnosti aj od nich. Tento rok to budú voskové obrúsky, kovové žiletky a veľké zásoby rôznych orieškov v čokoláde 🙂 Mňam!

2. Žurnál
Žurnál je už súčasťou nášho pracovného procesu a hlavne pre Lenku je to nepostrádateľná pomôcka 🙂 Prvý krát sme sa so Žurnálom a chalanmi, ktorí za ním stoja, zoznámili na letnom markete v 2017 a odvtedy má u nás tento super diár čestné miesto. Veríme, že nasledujúci rok bude pozitívnejší a plány, ktoré si do Žurnálu vymyslíme sa nám podarí uskutočniť.

3. Mile
Baby z Mile sú nám neskutočne sympatické a vidíme, že ich prácu robia veľmi poctivo a s nápadom. Preto aj u nás v šatníku máme zopár kúskov od nich a určite na Vianoce ďalšie prídu. Hlavne Bašu bavia ležérnejšie strihy s hravými motívmi, ktoré keď si oblečiete, ako keby ste nikdy nevyrástli.

4. modranska
Sme keramikofili (hlavne Baša) a modranska je absolútne vysnívaná vec, ktorá tento rok poputuje do domácností v našich rodinách. Kombinácia tradícií s modernými vzormi ale aj minimalistické obrázky a čisté línie sa nám veľmi páčia. A dať si ráno kávu z takej šálky! To hneď začne ráno inak 🙂

5. Puojd
Mišku z Puojdu sme stretli ešte v našich úplných začiatkoch na markete v Trnave a do Puojdu sme sa absolútne zaľúbili 🙂 Puojd sme si pamätali ešte z našej „mladosti“ kedy sme si cez Sashe objednali jedny z prvých strihov mikín od Mišky no a odvtedy nás baví sledovať jej postup a štýl, ktorým sa uberá. Jej kimoná sú na našom wish liste.

6. Mellow
Chalani z Mellow sú super. Musíme úprimne povedať, že sa máme navzájom veľmi radi, a preto sme spolu minulý rok vytvorili spoločný collab (pozor, už skoro dochádza!). Baví nás, ako fungujú a veľmi im fandíme. Pamätáme si, ako sme sa s nimi prvýkrát stretli na markete u nás v Trenčíne a oni si mysleli, že sme nejaká veľká značka zo Škandinávie. Dosť sme sa zabavili a odvtedy to spolu ťaháme 🙂
Detske puzzle Mellow Adrian Macho s priveskom puzzle a vrecuskom Pucle

7. Monokel
Čítanie nás neskutočne baví a preto v našej knižnici majú miesto aj knižky z vydavateľstva Monokel 🙂 Na Vianoce pribudnú ďalšie nielen do našich knižníc ale aj do knižníc našej rodiny.