Dominika Žáková

Dominika Žáková (1988) je absolventkou maľby v IV. ateliéri na Vysokej škole výtvarných umení. Vo svojej práci sa sústreďuje na teóriu farieb - v maliarskej praxi, ale i na prednáškach a workshopoch. Svojou tvorbou často stiera hranice medzi voľným a úžitkovým umením. Po štúdiu viedla Galériu Dunaj~, ktorej cieľom bolo priblížiť tvorbu najmladšej generácie výtvarníkov ich rovesníkom.

Dominika je úspešná a veľmi talentovaná umelkyňa a máme veľkú radosť, že pre Pucle vytvorila obraz Mapa snov a Niet dúhy bez dažďa. Mapa snov môže byť Rorschachovým testom, pohľadom z vesmírnej lode, ponorky, mapou imaginárneho sveta či pohľadom do mikroskopu. Alebo všetkým dokopy.

Niet Dúhy bez dažďa Dominika vytvorila špeciálne na Pucle a pôvodne vzniklo ako maľba na kartón v jej typickom rukopise, plnom farebných prechodov a pestrej energie. Dominika o motíve vraví: „ Je to manifest optimizmu a lásky k farbe, vytvorený počas zvláštnych časov korona krízy. Niet ľahkosti bez ťažkostí, niet dúhy bez dažďa a tak vznikli tieto Pucle – ako vyjadrenie životného postoja.“

Viac o Dominike Žákovej nájdete na dominikazakova.com a na jej krásne kurátorovanom instagrame @dominikazakova.

Prečitajte si BLOGový rozhovor s Dominikou - Farebný život Dominiky Žákovej

Filters

Showing all 2 products

12/24/All

Sort By
Please add widgets to the WooCommerce Filters widget area in Appearance > Widgets