DomovAko žijú naši DVAJA Ambasádori Vňaťka a Marek
#Naši Ambasádori

Ako žijú naši DVAJA Ambasádori Vňaťka a Marek

Pamätáte si našu výzvu na Pucle Ambasádorov? Dlhšie sme v tejto téme boli ticho, no nie preto, že by sa na všetko zabudlo ale preto, že sme dolaďovali rôzne detaily, myšlienky, nápady. Veľa sme si skypovali, smiali sa a odovzdávali medzi sebou skúsenosti a našli sme nových kamarátov, spolupracovníkov a aj ambasádorské partnerstvá.

Jedným z našich cieľov je aj ukazovať šikovných ľudí, ich prácu, záujmy a to na čom im záleží. V najbližších týždňoch vám preto prinesieme sériu rozhovorov práve s nimi. Spoznávajte talentovaných a milých ľudí, ktorí vám ukážu trošku z ich sveta:)

Tak poďme spolu do toho! Keď sa zapáčia aj vám, určite sa ich nebojte podporiť.

Ako prvých by sme vám chceli predstaviť týchto DVOCH! Vňaťka a Marek tvoria spolu nielen veľmi milý pár plný lásky, ale aj pár profesijný, fotografický pod názvom dvaja. Spoznali sme sa náhodou a tak podobne aj začala naša spolupráca. Aj oni počas corona obdobia zažili rôzne situácie a učili sa prekonávať nové výzvy. Začítajte sa do ich príbehu aj vy 🙂

1. Zasmejete sa, ale týmto musíme začať. Povedzte niečo málo o sebe a o tom, kto vlastne sú Vňaťka s Marekom 🙂
Sme pár snílkov, dobrodruhov, radi objavujeme a skúmame nové miesta, najlepšie s foťákom v ruke. Radi prijímame výzvy a spoznávame ľudí. To sa všetko spojilo v tom, že sa môžeme vyjadriť a písať naše príbehy cez fotografiu ako “dvaja“. Vďaka fotke sme si našli kopec nových priateľov (napríklad aj vás baby?) a dostali sa na miesta, o ktorých sa nám ani nesnívalo. Sme najlepší priatelia, partneri, ktorí spolu vyrástli a dospeli.

2. Pamätáte si, keď corona začala, kde ste vtedy boli a akým smerom sa uberal váš život?
Boli sme spolu, nachádzali sme sa v Zlíne. Vňaťa tam tento rok študovala dizajn a Marek, ako architekt, pracoval v architektonickom ateliéri. Keď bola pandémia v počiatkoch a išli sme na víkend domov na Slovensko, mysleli sme si že sa po víkende vrátime späť, avšak nakoniec sme sa do Zlína nemohli dostať skoro tri mesiace.

3. Corona obdobie bolo pre mnoho ľudí veľmi náročné. Stratilo prácu, skončili im projekty a zmenili vyhliadky do budúcna. Ako ste na tom boli vy? Máte pocit, že ste kvoli corona obdobiu o niečo prišli alebo ste naopak niečo nové našli?
O niečo sme prišli a niečo sme našli?. To bolo asi prirodzené. Tým, že naša práca je založená na kontakte s ľuďmi a osobnými stretnutiami, tak sa nám niektoré projekty zrušili alebo presunuli na neskôr. No vďaka corone sme si mohli veľa veci premyslieť. Viac času sme trávili sami v prírode na skalách a rozhovormi, proste sme len tak boli. A mali sme aj čas na premyslenie si našich foto projektov, čo bolo super.

4. Čo sa týka vašej práce, ako ste fungovali počas tohto zložitejšieho obdobia? Počítame, že sa vám muselo porušiť dosť veľa fotení, ako ste tento čas zvládali?
Ako sme už spomínali, niečo sa zrušilo. Na druhej strane nám to otvorilo priestor pre naše experimenty a mali sme viac času venovať sa produktovej fotke.

5. Ste mladí kreatívci, v čom vidíte najlepšiu pridanú hodnotu toho, čo robíte?
V spoznávaní sveta. V spoznávaní seba. V spoznávaní ľudí a života. Skrz objektív vidíme a vnímame svet, rôznorodosť a mnohorakosť ľudí, pováh, miest. To je na tom krásne a sme tomu naozaj vďační. A učí nás to pokore a poctivosti.

6. Dúfame, že už je to najťažšie za nami, aké sú vaše plány do budúcna? Myslíte si, že by boli také isté aj bez toho, že by bola corona?
Pokračovať v tom čo robíme – fotiť, cestovať, byť s ľuďmi a ostať nimi. Moc dopredu ale neplánujeme, väčšinou je všetko inak ?.

7. Sú nejakí umelci, ktorí vás inšpirujú?
Áno. Máme ľudí, ktorých veci sa nám páčia, či už z fotky, architektúry, dizajnu… pre nás je umelec každý človek s otvorenou mysľou. Ale snažíme sa na umenie pozrieť aj z inej stránky a hľadať ho v samozrejmých a možno pre niekoho všedných veciach.

8. Čo vy a skladanie puzzle?
Obaja sme vyrastali na skladaní puzziel (Marekovi stále puzzle Simpsonovcov visia nad posteľou). Každé doskladanie puzziel pre nás vždy skončilo tým bielym lepidlom, ktoré potom spriesvitnelo. A koniec hry. Práve toto si najviac vážime na vašom produkte, že hra nikdy nekončí. Že si puzzle viete zložiť a opätovne rozobrať vďaka krásnemu rámu.

 

9. Ste knihomoli? Ak áno, viete odporučiť ľuďom knižky, o ktorých máte pocit, že stojí za to o nich hovoriť?
Jooj sme. Tak, sme generácia Harry Potter o tom asi hovoriť netreba ?. V istom bode sa náš čitateľský vkus spája v knihách ako Into the wild, On the road, Malý princ, Alchymista a v istom bode rozdeľuje. Vňaťka miluje slovenskú poéziu Smreka, Haľamovú. Drámu so Shakespearom vám v dobrej nálade začne aj recitovať. A potom biografie – Smäd po živote, Agónia a extáza, Nahý som prišiel na svet, Camille Claudel.

Marek má rád cestopisy a také tie príbehy obyčajných ako napríklad Keď sa vráti svetlo, občas v antikvariáte narazí na knihu nejakého neznámeho autora- tie má najradšej. A ešte mapy – tie sú jeho život ? A naposledy sme sa dostali ku vyradeným knihám niekde v Starom Smokovci, kde sme našli knižku Fotografovali válku – s vojnovými fotkami zo Sovietskeho zväzu. Silné fotografie aj silné príbehy.

Ak sa vám Dvaja páčia, určite sa im ozvite, krásne fotia nielen svadby ale aj všetko iné, čo si vymyslíte.

Mohlo by sa vám páčiť

#spokojnyskladac

“Krásne a originálne ilustrácie, kvalitné prevedenie, balenie ktoré netreba schovávať a na poličke vynikne. 😊 ”

Návrat hore

Poštovné a balné

Packeta odosielame do 2-5 pracovných dní 3 €
Osobný odber v Haluziciach - Nové Mesto nad Váhom Zdarma
Osobné doručenie Trenčín, Nové Mesto nad Váhom a okolie 1 €
Chcete sa stať našim Pucle ilustrátorom*ilustrátorkou? Zapojte sa do nášho OPEN CALLu 2024. Téma na tento rok je Architektúra 20. storočia.