DomovČo do Mikulášskej čižmičky? Čo takto spoločne strávený čas, ktorý neničí zuby :)
#Blog #Pucle múdrosti

Čo do Mikulášskej čižmičky? Čo takto spoločne strávený čas, ktorý neničí zuby :)

Určite ste si všimli, že posledné roky je trend obdarovávať na Mikuláša deti menšími hmotnými darčekmi, než plnou topánkou banánov v čokoláde. My s tým súhlasíme a veľmi nás teší keď nám píšete, že naše Pucle, ktoré práve objednávate, poputujú do čižmičky malých skladačov.

 

Napadlo nám preto napísať blog o tom, čo skladanie môže vašim deťom (vnúčatám, synovcom, neteriam, susedom a mohli by sme ísť ďalej a ďalej 🙂 ) priniesť a prečo je dobré podporovať ich v skladaní ale aj čo so samotnými puzzle do budúcna.

 

1. Spoločne strávený čas, ktorý neničí zuby
Vyleštená čižmička a v nej krásne hravé puzzle namiesto kila čokolády. Alebo aby bola rovnováha vo vesmíre, trošku čokolády môže byť, nejaká mandarínka, arašídy a milá mozgová hra 🙂 Spoločné ráno nad skladaním hravého motívu, najlepšie ešte v posteli, pojedanie výslužky a spoločne strávený čas. 

 

2. Mozog na plné obrátky
Určite na deťoch vidíte, že sa chcú neustále niečo učiť. To, čo im je jeden týždeň ťažké už ďalší zvládajú ľavou zadnou. Obdarovať ich preto mozgovým tréningom, ktorý je vlastne hračkou, je veľmi dobrý nápad. Pri výbere odporúčame vyberať počet dielikov tak, aby nebol pre deti úplne jednoduchý, no súčasne aby ich nedemotivoval do budúcna. Kupovať preto 100 dielikové puzzle pre 4 ročné deti nie je rozumné. No namotivovať ich napríklad 48 dielikovými puzzle, keď skladajú bežne napríklad 24 dielikov puzzle odporúčame.

 

3. Milá vec, ktorú viete posunúť ďalej
Ak ste aj vy v kútiku duše minimalisti a neradi zhromažďujete veci, určite je dobrý nápad posunúť puzzle ďalej niekomu, kto ich ešte využije. Ak z počtu dielikov vaše malé vyrástlo, namiesto toho aby ste ich hodili na dno šuplíka alebo nebodaj do koša ich viete niekomu ďalej darovať (samozrejme iba v prípade, že počet dielikov sedí. Ak nesedí, máme super nápad v ďalšom kroku 🙂

 

4. Deti veci ničia, no puzzle nemusia skončiť v koši
Stratil sa dielik? Či už pod gaučom alebo roztrhaný na milión kúskov vašim malým skladačom. Puzzle nemusia skončiť v koši, ale viete si z nich vytvoriť príjemnú spoločnú aktivitu. Ak máte doma malú parádnicu, viete z nich spraviť napríklad náušnice. Stačí dielik zalakovať a vystrihnúť malú dierku na drôtik. Puzzle vedia taktiež slúžiť aj ako výzdoba, stačí ich prederaviť, navliecť na pestrý špagát a výzdoba do izby je hotová.

Mohlo by sa vám páčiť

#spokojnyskladac

“Krásne a originálne ilustrácie, kvalitné prevedenie, balenie ktoré netreba schovávať a na poličke vynikne. 😊 ”

Návrat hore

Poštovné a balné

Packeta odosielame do 2-5 pracovných dní 3 €
Osobný odber v Haluziciach - Nové Mesto nad Váhom Zdarma
Osobné doručenie Trenčín, Nové Mesto nad Váhom a okolie 1 €
Chcete sa stať našim Pucle ilustrátorom*ilustrátorkou? Zapojte sa do nášho OPEN CALLu 2024. Téma na tento rok je Architektúra 20. storočia.