DomovIlustrátori, hľadáme vás! Vyhlasujeme PUCLE OPEN CALL 2024
##preilustratorov

Ilustrátori, hľadáme vás! Vyhlasujeme PUCLE OPEN CALL 2024

Chceme vidieť vašu prácu na Pucle! Nie nie nesnívate, je to tak 🙂 Tento rok to môže byť realita. Vyhlasujeme totiž OPEN CALL 2024. 

Či už tvoríte digitálne, kreslíte, akvarelujete, sieťotlačujete, grafikujete, maľujete, tušujete či akokoľvek inak tvoríte, veľmi radi s vami nadviažeme spoluprácu. Nezáleží na tom, či máte umenie vyštudované, či tvoríte desiatky rokov alebo len pár týždňov. Dôležité je to, že vás to baví. Super nie? A niekto z vás už pred Vianocami bude môcť skladať svoje vlastné puzzle 🙂

Témou rouku 2024 je: Architektúra  – Moderna 20. storočia

Témou open callu je moderná architektúra 20. storočia na Slovensku a v Čechách – motívy ikonickych architektonických stavieb a urbanistických projektov v časovej perióde rokov 1920 – 1990. Jedná sa teda o rôzne prúdy modernej architektúry od funkcionalizmu, obdobie medzivojnovej, vojnovej a povojnovej architektúry či postmoderny.

Mnoho z tých stavieb, ktoré stále existujú, je už pamiatkovo chránených, no práve obdobie modernizmu a špeciálne obdobie po druhej svetovej vojne, charakteristické diktatúrou komunistického režimu, je širokou i odbornou verejnosťou považované za nekvalitné a bezcenné. To je i dôvod častých asanácií či necitlivých rekonštrukcií, ktoré danú architektúru devastujú či úplne popierajú, a tým pádom výrazne znehodnocujú. Z tohto dôvodu nás aj téma veľmi zaujíma a radi ju uvidíme spracovanú na Pucle.

Príkladmi takýcho stavieb na Slovensku sú Krematórium v Bratislave, kúpeľný dom Machnáč v Trenčianskych Tepliciach, Pamätník SNP v Banskej Bystrici či Ortodoxná synagóga v Košiciach. Pomôcť pri výbere si môžte aj cez https://www.register-architektury.sk/sk.

Na výbere víťaza sa podieľa porota: Barbora Holíčková, zakladateľka dizajnovej značky Pucle, Luke Tomski z ilustrátorského dua Tomski&Polanski, Lucia Mlynčeková, odborníčka na architektúru 20. storočia, Eva Slunečková, šéfredaktorka Elle Decoration a Karolína Vránková, šéfredaktorka Earch

Zapojiť sa do OPEN CALLu môžete s 3 motívmi. 

Špecifikácia:

Formát: 47 x 33 + 0,5 cm z každej strany na spadavku (odovzdávaný rozmer teda 48 x 34).

Farebnosť nechávame na vás, no naše odporúčanie je:

 • veľké čisté biele či farebné plochy nie sú dobré na puzzle,
 • funguje gradient prípadne zrnitosť
 • ak používate linky, musia byť v rôznych hrúbkach.

Tu sú naše podmienky: 

 • OPEN CALL trvá do 10. 04. 2024. – PREDLŽUJEME OPEN CALL DO 15. 04. 2024
 • Na výbere víťaza sa budú podieľať okrem tímu Pucle aj odborná porota.
 • Ilustrácia / grafika môže byť v digitálnej forme ako aj ručne tvorená (v tom prípade nám stačí poslať jej fotku, pri výbere by sa následne profesionálne scanovala).
 • Do OPEN CALL-u môžete zapojiť už aj hotové veci z vášho portfólia ako aj nové, ktoré spravíte na mieru.
 • Do OPEN CALL-u môžete zapojiť aj skicu, ktorá bude v prípade výberu diela následne Vami dopracovaná.
 • Vašu prácu môžete pokojne ochrániť vodotlačou, aby ste si boli istí, že ju nezneužijeme. 

Prečo sa do OPEN CALLu zapojiť? 

 • Výherné diela budú finančne odmenené v hodnote 300 EUR / 7000 CZK  a necháme z vášho motívu vyrobiť okolo 200 KS Puzzle. V prípade, že by bol motív obľúbený, budeme dielo dotláčať.
 • Dostanete Pucle s vašim motívom ako odmenu.
 • Vaše dielo bude zaradené do Pucle portfólia.
 • Budeme vás a vašu prácu prezentovať na rôznych podujatiach, konferenciach a predajných trhoch.

V roku 2023 sa výhercami Open Callu stala slovensko-maďarská ilustrátorka Bianka Török s motívom DinoVia a talentovaný začínajúci maliar a ilustrátor Martin Majerčák s motívom Duch Mesta. Obe diela sú dnes v portfóliu firmy jednými z najpopulárnejších.

Mohlo by sa vám páčiť

#spokojnyskladac

“Krásne a originálne ilustrácie, kvalitné prevedenie, balenie ktoré netreba schovávať a na poličke vynikne. 😊 ”

Návrat hore

Poštovné a balné

Packeta odosielame do 2-5 pracovných dní 3 €
Osobný odber v Haluziciach - Nové Mesto nad Váhom Zdarma
Osobné doručenie Trenčín, Nové Mesto nad Váhom a okolie 1 €
Chcete sa stať našim Pucle ilustrátorom*ilustrátorkou? Zapojte sa do nášho OPEN CALLu 2024. Téma na tento rok je Architektúra 20. storočia.