DomovKtorých slovenských podnikateľov podporíme tieto Vianoce my?
#Blog #Pucle múdrosti

Ktorých slovenských podnikateľov podporíme tieto Vianoce my?

Vianočné markety nám budú chýbať nielen ako predajcom, ale aj ako zákazníkom. Vianočné obdobie je pre nás pracovne veľmi náročné a tak na bežné nákupy pod stromček málokedy ostane čas – a aj preto boli markety ideálny priestor ako nakúpiť zmysluplné darčeky, podporiť lokálne značky a rozšíriť si prehľad o aktuálnych kreatívcoch 🙂 Aj my si uvedomujeme, že je dôležité podporovať sa navzájom a aj malou troškou rozumných Vianočných nákupov pomôcť značkám, ktoré stretávame (nielen) na marketoch a ktoré máme vo svojom okolí. Zvlášť tento rok, kedy mali všetci podnikatelia náročné podmienky. Spisujeme vám preto našich 7 naj tipov, ktoré tento rok pribudnú aj u nás pod stromčekom.

1. Bezobalis
Nedá sa nám nezačať so značkou, ktorá nám je najbližšia. Ľudsky, kamarátsky a osudne 🙂 Maťa s Maťom od nás z Bezobalisu v Trenčíne sú našou takmer každodennou rutinou. Odkladajú pre nás bublinkové fólie, predávajú naše Pucle a s láskou sa na nás vždy usmejú, keď k nim prídeme. Preto aj my do našich Vianočných balíčkov vždy vyberáme drobnosti aj od nich. Tento rok to budú voskové obrúsky, kovové žiletky a veľké zásoby rôznych orieškov v čokoláde 🙂 Mňam!

2. Žurnál
Žurnál je už súčasťou nášho pracovného procesu a hlavne pre Lenku je to nepostrádateľná pomôcka 🙂 Prvý krát sme sa so Žurnálom a chalanmi, ktorí za ním stoja, zoznámili na letnom markete v 2017 a odvtedy má u nás tento super diár čestné miesto. Veríme, že nasledujúci rok bude pozitívnejší a plány, ktoré si do Žurnálu vymyslíme sa nám podarí uskutočniť.

3. Mile
Baby z Mile sú nám neskutočne sympatické a vidíme, že ich prácu robia veľmi poctivo a s nápadom. Preto aj u nás v šatníku máme zopár kúskov od nich a určite na Vianoce ďalšie prídu. Hlavne Bašu bavia ležérnejšie strihy s hravými motívmi, ktoré keď si oblečiete, ako keby ste nikdy nevyrástli.

4. modranska
Sme keramikofili (hlavne Baša) a modranska je absolútne vysnívaná vec, ktorá tento rok poputuje do domácností v našich rodinách. Kombinácia tradícií s modernými vzormi ale aj minimalistické obrázky a čisté línie sa nám veľmi páčia. A dať si ráno kávu z takej šálky! To hneď začne ráno inak 🙂

5. Puojd
Mišku z Puojdu sme stretli ešte v našich úplných začiatkoch na markete v Trnave a do Puojdu sme sa absolútne zaľúbili 🙂 Puojd sme si pamätali ešte z našej „mladosti“ kedy sme si cez Sashe objednali jedny z prvých strihov mikín od Mišky no a odvtedy nás baví sledovať jej postup a štýl, ktorým sa uberá. Jej kimoná sú na našom wish liste.

6. Mellow
Chalani z Mellow sú super. Musíme úprimne povedať, že sa máme navzájom veľmi radi, a preto sme spolu minulý rok vytvorili spoločný collab (pozor, už skoro dochádza!). Baví nás, ako fungujú a veľmi im fandíme. Pamätáme si, ako sme sa s nimi prvýkrát stretli na markete u nás v Trenčíne a oni si mysleli, že sme nejaká veľká značka zo Škandinávie. Dosť sme sa zabavili a odvtedy to spolu ťaháme 🙂
Detske puzzle Mellow Adrian Macho s priveskom puzzle a vrecuskom Pucle

7. Monokel
Čítanie nás neskutočne baví a preto v našej knižnici majú miesto aj knižky z vydavateľstva Monokel 🙂 Na Vianoce pribudnú ďalšie nielen do našich knižníc ale aj do knižníc našej rodiny.

Mohlo by sa vám páčiť

#spokojnyskladac

“Krásne a originálne ilustrácie, kvalitné prevedenie, balenie ktoré netreba schovávať a na poličke vynikne. 😊 ”

Návrat hore

Poštovné a balné

Packeta odosielame do 2-5 pracovných dní 3 €
Osobný odber v Haluziciach - Nové Mesto nad Váhom Zdarma
Osobné doručenie Trenčín, Nové Mesto nad Váhom a okolie 1 €
Chcete sa stať našim Pucle ilustrátorom*ilustrátorkou? Zapojte sa do nášho OPEN CALLu 2024. Téma na tento rok je Architektúra 20. storočia.