DomovZavesiť puzzle bez lepenia? S Pucle dreveným rámom to ide jedna radosť!
#Blog #Pucle múdrosti

Zavesiť puzzle bez lepenia? S Pucle dreveným rámom to ide jedna radosť!

Už dva roky pre vás vyrábame krásne ilustrované puzzle s motívmi od súčasných slovenských umelcov, ktoré si môžete kúpiť aj z rozkladateľným dreveným rámikom – a stále nám to robí obrovskú radosť! 🙂

Na dizajnových marketoch sa často sa stretávame s otázkami, ako je to možné, že sa naše puzzle nemusia lepiť a držia v ráme bez lepenia. My ale vieme názorne ukazovať, a preto vždy veľmi zábavne začneme vyťahovať všetky komponenty z tubusu a vysvetľovať, ako je to možné, že puzzle držia v ráme aj bez lepenia lepidlom.

Rozhodli sme sa preto napísať tento blog, kde postupne vysvetlíme, ako sa puzzle do dreveného rámu vkladajú, ako je možné, že sa nemusia lepiť.  A že sa rám zmestí do tubusového balenia:)

Prečo vlastne rám na puzzle? Keď sme si vysnívali dizajnové ilustrované puzzle, bolo jasné, že krásne motívy si zaslúžia mať svoje čestné výstavné miesto u vás, aj u nás doma 🙂 Nechceli sme, aby sa puzzle po poskladaní museli vložiť naspäť do krabice. Možno by už nikdy na ne nepadol zrak, alebo by boli nebodaj zalepené lepidlom na puzzle, a už by sa nikdy s nimi nedalo hrať.

Vymysleli sme preto spôsob uchytenia puzzle bez lepenia pomocou dreveného rámika. Drevený rám nám vyrába ručne náš pán drevár a verte nám, nie je to žiadna sranda. Ručne obrusuje všetky hrany, aby do seba všetky štyri strany rámu dokonale zapadli a nikde nič nevytŕčalo. Rám je vyrábaný z bukového masívneho dreva a nie je ničím namorený, vďaka čomu si ho môžete aj vy natrieť na akúkoľvek farbu. Súčasne vďaka surovému drevu v sebe neobsahuje žiadne chemikálie.

Ako teda z puzzle spraviť bytovú dekoráciu?

V našom tubusovom balení nájdete recyklovanú podložku, na ktorej puzzle priamo skladáte. Keď ju vytiahnete z balenia, je trošku zvlnená, no stačí podložku jemne narovnať, prípadne na pár minút zaťažiť knihami a puzzle na podložke následne poskladať.

 

Po poskladaní puzzle na podložke na ne položíte fóliu. Z jednej strany je lesklá a z druhej matná. Práve matnú stranu označujeme popiskom. Položte fóliu na puzzle matnou stranou hore.
Balenie obsahuje tiež na štyri časti rozložený drevený bukový masívny rámik, do ktorého puzzle jednoducho “zavriete” úplne bez lepenia 🙂
Zadné zatváranie rámiku. Ako bonus sme vám už aj predchystali diery na klinček, pokiaľ sa rozhodnete zavesiť si puzzle na stenu. Nezabúdajte vždy dať rámik s dierkou na vrchnú stranu.

 

 

Spojte si drevené strany rámiku spojovacími komponentmi (my to robíme do L-ka ale dá sa to aj spojením troch strán rámiku) a následne vsuňte puzzle už na podložke a s fóliou do drážok v ráme.
Rám spojte a voilá! Puzzle držia bez lepenia v drevenom ráme. Spojovacie komponenty môžete kedykoľvek opäť roztvoriť a puzzle z nich vybrať – a opäť sa hrať, prípadne si ich v ráme vymeniť za iné!
Hotovo 🙂 A už sa len kochať. No samozrejme, keď príde opäť chuť sa hrať, rám jednoducho otvoríte a puzzle môžete opäť rozložiť.

 

Ako si správne vložiť puzzle do rámu si môžete pozrieť aj v našom videu, kde je celý proces jednoducho zaznamenaný.

Ak sa vám páči táto ilustrácia na puzzle, je to motív od Petry Hilbert, ktorý sme špeciálne vyrábali pre Martinus Špeciálnu edíciu Pucle. Kúpiť ich preto môžete iba u nich – buď na webe alebo vo vybraných kamenných obchodoch. Okrem tohto motívu si môžete poskladať ešte ďalšie tri motívy exkluzívne vyrobené pre Martinus.

Inak, často sa nás pýtate, či je rámik aj na detské Pucle KIDS. Bohužiaľ, rámik takýchto rozmerov nemáme. Nehovoríme, že by sa nedal vyrobiť takto rozkladateľný z bukového masívu, no jeho výroba by bola drahšia ako predajná cena Pucle KIDS. Snažíme sa vymyslieť iný, možno papierový, zábavný no najmä finančne prijateľný aj pre nás ale aj pre vás. Veríme, že to zvládneme, dovtedy môžete tieto Pucle KIDS jednoducho zarámovať do akýchkoľvek bežných rámikov podobného rozmeru.

Páčia sa vám naše Pucle? Tak šup si ich obzrieť do obchodu!

Mohlo by sa vám páčiť

#spokojnyskladac

“Krásne a originálne ilustrácie, kvalitné prevedenie, balenie ktoré netreba schovávať a na poličke vynikne. 😊 ”

Návrat hore

Poštovné a balné

Packeta odosielame do 2-5 pracovných dní 3 €
Osobný odber v Haluziciach - Nové Mesto nad Váhom Zdarma
Osobné doručenie Trenčín, Nové Mesto nad Váhom a okolie 1 €