DomovKtoré Pucle vybrať? Skvelé tipy pre konkrétnych členov vášho darčekového zoznamu
#Blog #Pucle múdrosti

Ktoré Pucle vybrať? Skvelé tipy pre konkrétnych členov vášho darčekového zoznamu

Niektorí z nás obdarovávajú len malú skupinku najbližších a iných zase teší darovať niečo milé pod stromček takmer každému, koho poznajú. V každom prípade však často rozmýšľame, ktorý darček bude najvhodnejší pre mladšieho brata, najlepšiu kamarátku, alebo vyberavú neter.

Aké tipy ľudí sa nachádzajú na vašom zozname? Veríme, že máme s vami veľa spoločného, preto sme pre vás pripravili náš zoznam s charakteristikami ľudí, ktorým by sme Pucle darovali. Začítajte sa do prvej časti nášho zoznamu a zabávajte sa pri predstave, na koho náš popis sedí 🙂

 

Náročná frajerka s dobrým vkusom

Dobrí a pozorní frajeri sú našimi častými zákazníkmi. Vedia, čo ich polovičku poteší – dizajnový prírastok do bytu, ale zároveň aj spoločný čas a relax.

Nový motív od Dominiky Žákovej je presne to pravé pre frajerku, ktorá má špecifický vkus a prehľad v súčasnej kultúre. Zároveň má tento motív optimistický odkaz, ktorý sa každému z nás v tejto dobe určite zíde. A ako sama Dominika hovorí “Tento motív je manifest optimizmu a lásky k farbe, vytvorený počas zvláštnych časov korona krízy. Niet ľahkosti bez ťažkostí, niet dúhy bez dažďa a tak vznikli tieto Pucle – ako vyjadrenie životného postoja.“

 

 

 

Starostlivá mamina

Isola Bella od Danky Olejníkovej sú super darčekom takmer pre každé žieňa v rodine.

Tento motív získal obľubu celkom rýchlo a máme od Vás podpultové informácie, že často putuje práve maminám a tetám, ktoré sa s láskou starajú nielen o nás, ale napríklad aj o rastlinky, či domáce zvieratko. Isola Bella je úžasný motív, ktorý navodí tú pravú oddychovú atmosféru a zavesiť si ho môžete z ktorejkoľvek strany sa rozhodnete. Inak pozor! Tieto Pucle nám ostávajú už iba ako 200 dielikové a na sklade máme posledné kusy 🙂

Daniela Olejníková Isola Bella Puzzle Pucle

Daniela Olejníková Isola Bella Puzzle Pucle

Malý génius

Máte v rodine extra šikovné, múdre a zvedavé dieťa? Takého malého génia? Skladanie puzzle mu samozrejme len prospeje si vycibriť vrodené schopnosti Pre hĺbavé deti odporúčame krásny motív od Dominiky Šikulincovej Čo bolo skôr?, dostupný v 100 a 200. Ilustrácia v sebe nesie starú filozofickú otázku, či bola prvá sliepka alebo vajce 🙂 Popri skladaní sa teda s malým géniom môžete porozprávať aj o filozofických otázkach počiatku sveta – alebo si len veselo poskladať krásne zvieratká, pocvičiť mozog a tešiť sa z krásnej ilustrácie.

A keď už rozprávame o šikovných deťoch, odporúčame nepodceňovať a kľudne zaobstarať aj vyšší počet dielikov. Ak sú puzzle trošku ťažšie, o to dlhšie sa s nimi deti budú hrať Váhate, ktorý počet dielikov je vhodný? Všetky odpovede nájdete v našich častých otázkach.

Svokrovci, na ktorých treba urobiť dojem

V tomto prípade je to niekedy chôdza na tenkom ľade 🙂 Darček by nemal byť príliš praktický, ani príliš nepraktický, ani luxusný, ani lacný, a dostatočne vhodný pre oboch svokrovcov. Našťastie vieme ako na to. Naším tipom je Mapa snov od Dominiky Žákovej, motív, ktorý sme na dlhé naliehanie nechali dotlačiť aj tento rok. Dominika je momentálne jednou z najznámejších slovenských umelkýň, čo robí dojem samo o sebe 🙂 A jej motív, ktorý máme na Pucle je samostatná kapitola. Krásna a záhadná ilustrácia pôsobí elegantne a živo. Takýto darček v sebe spája dizajn a umenie, hru, čas strávený spolu, relax a aktívne precvičenie oboch mozgových hemisfér.

Pre najlepšiu kamošku

Mali sme veľké šťastie, keď sa nám podarilo skamošiť sa s vynikajúcou ilustrátorkou Majou Säfstrom zo Stockholmu 🙂 Jej motív s Dôvtipným leňochom minulý rok patril medzi novinky a vypredal sa rýchlejšie, ako sme čakali, tak sme sa ho rozhodli dotlačiť aj na tieto Vianoce. Leňochod je vhodný pre mladé publikum, ideálne zo zmyslom pre humor 🙂 Pre niekoho, s kým môžete byť lenivý a zároveň diskutovať o produktívnych plánoch. Pre niekoho, koho naozaj chcete potešiť – a nám takýto popis sedí na najlepšiu kamošku 🙂

Maja Safstrom Pucle puzzle ilustrovane puzzle v drevenom rame

 

Prepracovaný manažér

Hľadáte darček, čo by potešil večne pracujúceho, trošku vystresovaného manažéra alebo šéfa? Takýto člen by si zaslúžil skladanie ako aktívnu meditáciu a relax, aby sa jeho mozog mohol vybalansovať po náročných výkonoch. Zároveň tréning trpezlivosti by v tomto prípade pravdepodobne nebol na škodu a preto odporúčame motív Smyčka od Lukáša Cehľára. Tento čiernobiely motív je lahôdkou pre ľudí, čo obľubujú náročné skladanie. Každý doplnený dielik spustí príval dopamínu a to je balzam na mozog zaťažený stresom. Ilustrácia Slučka je symbolické mesto zobrazujúce neustály kolobeh, ktorý si vytvárame z miest, čo dennodenne navštevujeme.

Určite nám dáte za pravdu, že sa oplatí raz za čas spomaliť, rozobrať si náš kolobeh na drobné (dieliky) a na chvíľu si oddýchnuť od naháňania.

 

Večne nespokojný tínedžer

Nákup darčekov pre tínedžerov býva často veľmi tvrdý oriešok. Zvlášť, ak nechcete prispievať na ďalšie videohry, ak ich nebavia knihy a oblečenie si výhradne vyberajú bez vašej asistencie. Ak vám môžeme dať skromný tip, tak tematika graffiti má šancu uspieť. My máme v Pucle portfóliu aj zopár úspešných sprejerov a grafikov, ktorí by mali šancu osloviť aj náročné publikum mladých dospievajúcich mužov alebo dievčat Napríklad Martin Dráb s jeho motívom Eidolon, Peter Štuller s motívom Šťastný kolaps alebo Marek Cina a jeho Autorek.

Všetky tieto motívy majú v sebe street kvalitu vlastnú ich autorom, ktorá by mohla vtiahnuť puberťákov do víru rodinnej skladacej zábavy a následne by motív poslúžil ako grafika hodná vystavenia v tínedžerskej izbe.

Novopečený škôlkar

Naši aj vaši najmenší budú výskať od radosti pri rozbaľovaní krásnych Pucle, ktoré vznikli v spolupráci so skvelou slovenskou značkou Mellow. Na výber je z troch hravých kamarátov, Maca Maškrtníka a Jazveca Zvedavca.  Tieto Pucle KIDS, dostupné v 24 abo 48 dielikoch, sú vhodné presne pre škôlkarsky vek okolo 3-4 rokov. Puzzle potešia krásnymi ilustráciami, zabavia a precvičia deťom mozgové závity. Ako veľký bonus si deti okrem puzzle nájdu v balení aj pískací prívesok, ktorý si môžu zavesiť na batôžtek.To, že Pucle sú naozaj obľúbeným darčekom nám neustále potvrdzujete vašimi radostnými nákupmi a milými poznámkami pri objednávkach. Sme veľmi radi, že sme mohli tento náročný rok byť zdrojom relaxu a radosti pre mnohých z vás a ďakujeme vám za podporu!

Mohlo by sa vám páčiť

#spokojnyskladac

“Krásne a originálne ilustrácie, kvalitné prevedenie, balenie ktoré netreba schovávať a na poličke vynikne. 😊 ”

Návrat hore

Poštovné a balné

Packeta odosielame do 2-5 pracovných dní 3 €
Osobný odber v Haluziciach - Nové Mesto nad Váhom Zdarma
Osobné doručenie Trenčín, Nové Mesto nad Váhom a okolie 1 €
Chcete sa stať našim Pucle ilustrátorom*ilustrátorkou? Zapojte sa do nášho OPEN CALLu 2024. Téma na tento rok je Architektúra 20. storočia.