DomovLenka z Pucle a jej tipy do karantény
#Blog #Pucle múdrosti

Lenka z Pucle a jej tipy do karantény

V priebehu týchto náročných týždňov si veľa z nás musí zvykať na úplne iný denný režim a neustále sa vyrovnávať s hrozbou vírusu. To nie je jednoduché ani fyzicky, ani psychicky. Nám veľmi pomáha kontakt s vami a neuveriteľne nás teší, keď nás označíte na sociálnych sieťach (ako @puclepucle) pri skladní a pošlete nám obrázky už zarámovaných Pucle.

Aj my sa s vami snažíme zdieľať svoje karanténne pracovné procesy a nedávno sme na našom Instagrame vytvorili aj osobnejšie príbehy s pracovným názvom “Pozvanie do kuchyne”, kde sme obe zaznamenávali a zdieľali naše pracovné aj osobné aktivity počas jedného dňa. Mali sme veľkú radosť z vašej milej odozvy a keďže stories sú na Instagrame len 24 hodín, rozhodli sme sa najdôležitejšie postrehy spísať aj na náš blog.

Tentokrát sa s vami podelí Lenka:

Pucle práca proti starostiam

Ako teda vyzerá náš pracovný deň počas karantény? Popravde, pracujem z domu už tretím rokom, takže pre mňa veľa povinností ostáva rovnakých. Niekedy keď sa naozaj zaberiem do práce a chytím flow, tak na chvíľku aj zabudnem, aká je vo svete situácia. Všeobecne sa snažím ostávať optimistická a neprepadať panike, ale predsa len je tu jedna vec, ktorá ma trápi viac ako ostatné. Jedným z najväčších otáznikov je pre mňa, kedy bude možné vrátiť sa do môjho druhého domova v Porte. Chýba môj obľúbený výhľadový flek Virtudes, kde som chodievala rozjímať o živote, ten najtypickejší v čase zastavený fado bar Adega rio Douro alebo pohár vínka na Praia da Luz. Ale úplne najviac mi samozrejme chýba môj milovaný portugalský muž, ktorý na mňa v Porte čaká – taktiež v karanténe. Cestovanie naozaj nevyzerá ružovo na mnoho mesiacov dopredu, takže je dobrá vec, že už máme v long-distance nejaký ten tréning 🙂

Moje milované Porto. Fotky sú z mojej prvej prechádzky po meste z čias, keď som sa nasťahovala na stáž v 2015.

Aj z tohto dôvodu som veľmi vďačná, že svoju prácu môžeme robiť aj v tomto období. Jedna z vecí ktoré mám najradšej na našej Pucle práci, je fakt, že máme široký záber úloh a nikdy to nie je nuda. Od kreatívnej turbomozgovej práce, kedy vymýšľame stratégie a komunikáciu s vami, cez radostné a zaujímavé hľadanie nových ilustrátorov, ďalej počítačové vyžitie cez rôzne grafiky, písanie a úpravu fotiek, až po manuálnu a meditatívnu prácu lepenia nálepiek, balenia šróbikov do obálok alebo šitia vrecúšok na puzzle. A to som vymenovala len zlomok toho, čo naša práca obnáša a neskutočne ma teší, že je taká pestrá a dá sa kedykoľvek prispôsobiť konkrétnemu náladovému rozpoloženiu.

Medzi moje úlohy pripadá aj vybavovanie vašich objednávok a každá jedna nám robí obrovskú radosť. Výjazdy na poštu, či GLS depo patria momentálne medzi moje jediné „outdoor“ vyžitie.

Nasadenie ani náplň práce sa karanténou nezmenili. Stále vymýšľame, skúšame a stále nás to teší – a hlavne nás teší to, že výsledky našej Pucle-práce tešia vás 🙂

Zásielky nosíme na poštu len príslušne ochránené

Najlepší čas na online vzdelávanie

Pucle sú naša prvá firma a stále platí, že sa každý deň učíme. Tento karanténny čas je ideálny aj na ozajstné štúdium, ktoré doplní každodennú prax. Môj oficiálny titul je Mgr. Art a aj keď bolo štúdium na VŠVU super obdobím, praktickým podnikateľským zručnostiam som sa tam logicky veľmi nepriučila 🙂

Aj preto som od začiatku Pucle rozmýšľala nad nejakou obchodnou školou, ktorá by mi rozšírila obzory aj v teoretickej rovine. Učenie so mnou vždy súhlasilo, takže som sa tento rok konečne prihlásila do dlho obhliadanej online business školy, kde postupne zisťujem mnoho zaujímavého. Veľa vecí sme v Pucle robili intuitívne veľmi dobre od začiatku, a našli sa aj také, na ktorých máme priestor popracovať. Zvlášť v tejto neistej dobe je príjemné byť súčasťou online podnikateľskej komunity z rôznych kútov sveta, ktorá sa navzájom podporuje a radí si.

 

Tichá výzva všetkých neprečítaných kníh

Samozrejme, bez čítania by to u nás nešlo. Obe čítame stále, bez ohľadu na karanténu, ale tento čas mi pripomenul, koľko kníh mám na poličkách a zároveň na zozname neprečítaných. Prestala som okukovať nové tituly, aj keď sú práve teraz extra atraktívne a predpoveď dlhého času stráveného doma vás až núti ísť objednať nejakú voňavú knižnú novotu.

No nechcem, aby sa tie knižky čo už sú doma cítili opomenuté, takže som začala jednu po druhej vyťahovať a myslím, že do konca karantény mám čo robiť 🙂 Práve teraz pracujem na Big magic od Liz Gilbert, ktorú čítam síce už asi tretí krát – ale tento raz v portugalčine 🙂 V poradí na kôpke ma čaká knižka Kde raky spievajú od Delia Owens, Ako sa ľudia hrajú od Erica Bene, Option B od Sheryl Sandberg alebo aj Franny a Zooey od Salingera (to už mám 2 roky požičané od Baši 🙂 )

Pravidelné stretávky nahradila domáca „Zoom kaviareň“

Pracovné, osobné aj projektové stretnutia sa z obľúbených kaviarní a vinární presunuli domov, za obrazovky notebookov a s obľúbenými šálkami v ruke. Riešime takto nielen Pucle cally, ale aj ostatné projekty na ktorých pracujeme. Pre mňa je veľmi dôležitá naša konferencia TEDx Trenčín, ktorú už tretí rok pomáham spoluorganizovať. Moja úloha je koordinácia rečníkov, ostatných koordinátorov a od minulého roku aj koncepcia a dramaturgia programu. Práca na TEDx ma naozaj veľmi baví a čím viac mám zodpovednosti, tým väčšie zadosťučinenie mi prináša. Celý tím veľmi mrzí, že niekoľko sprievodných podujatí aj veľkú konferenciu kvôli súčasnej situácii pravdepodobne musíme presunúť na neskôr, no o to viac sa budeme na akciu tešiť 🙂

Na tento rok už sme mali vymyslenú tému a dramaturgickú kostru a v čase keď udrela korona na Slovensko sme práve začínali dávať dokopy tipy na tohtoročných rečníkov. Proces sa nám pribrzdil, ale úplne sa nezastavil. Naše nedeľné stretnutia stále prebiehajú online formou a veríme, že keď sa znova podujatia budú môcť konať, TEDx urobíme ešte oveľa lepší ako predtým!

TEDxový konferenčný call

Alternatívne cvičenie

Moja dlhoročná snaha vybudovať si konzistentný a pravidelný športový režim prechádza v domácich podmienkach skúškou odolnosti, no zatiaľ to ide. Môj režim fitko/ jóga/ hodiny tanca sa trošku obmedzil, ale poriadne si zacvičiť sa dá aj doma. Dokonca aj tancovať, aj keď v obyvke to nie je úplne ono, keď pri otočke zakaždým zakopnete o kreslo – ale kde je vôľa, tam je cesta 🙂

To dokazuje z karantény aj môj frajer, ktorý si pred vypuknutím pandémie kúpil fitness hodinky a dodržuje denne počet krokov. Za jeden deň nachodí aj 15 kilometrov – a to výhradne v byte! Počas týchto bytových vychádzok spolu väčšinou telefonujeme, alebo keď mám prácu, tak počúva svoje obľúbené podcasty. Sme teraz takí karanténa fitness buddies a navzájom sa podporujeme. Sharujeme spolu svoj progres a cvičíme takmer každý deň, či už je to jóga, séria tabata cvičení alebo pobehovanie s loptou po byte (to je skôr jeho doména 🙂 )

Do konca karantény tie front splits snáď doladím. A o tej bytovej prechádzke máme aj dôkazy!

Večerné skladanie a pohár vínka

S Baš sme neustále viedli rozhovory o tom, či by sme si mali alebo nemali prenajať sklad. Nakoniec sme radi, že sme to neurobili pred karanténou, keď je teraz situácia taká ekonomicky neistá. No a druhá veľká výhoda je, že máme stále všetky puzzle po ruke – takže nehrozí, že by sme si večer nemali čo skladkať, keď nás chytí nálada 🙂

Vínková atmo

Ja si pre radosť postupne skladám aj staršie motívy, ktoré už dopredávame, a je to naozaj obrovský relax. Všetky naše motívy majú svoj príbeh a z každého mám veľkú radosť. Ale v našom výbere mám aj zopár absolútnych srdcoviek. Jednou z nich je jeden z prvých motívov, ktoré sme vytlačili – Druhé slnko od Márie Čorejovej. Tento motív bol taký risk! Čierno-biela konceptuálna tušo-kresba s apokalyptickou atmosférou – a na puzzle? No mám radosť, že sme to riskli a vypálilo to naozaj výborne.

Motív a puzzle pattern si rozumeli a my sme tak úplne od začiatku posunuli latku toho, ako by puzzle mohli vyzerať a čo by mohli znamenať. Nehovoriac o tom, aká makačka to bola ich poskladať 🙂 A tento motív má ešte jedno veľké, neoceniteľné plus – vďaka nemu sme sa skamošili s našou super Máriou Čorejovou, ktorá okrem toho, že je vynikajúca umelkyňa, je strašne vtipná, inteligentná super baba 🙂

Mária Čorejová – Druhé slnko

Ďaľším obľúbeným motívom je pre mňa aj Girl power od Martu Hlavajovej. Drzá žiarivá kresba s názorom bola takisto pre puzzle netypickou voľbou a zároveň riskom, ktorý som strašne chcela vyskúšať. Baví nás prekvapovať seba aj vás v tom, aké rôzne grafiky vyzerajú na puzzle super a ako dobre sa skladajú. S pohárom vínka a nejakou hudbou v pozadí je skladanie úplne ideálna aktivita na upokojenie sa, mozog si oddýchne a zároveň sa precvičí a keď skladám nejaký náročnejší motív tak až počujem ako si tie hemisféry radia, kam s ktorým dielikom 🙂

No a v neposlednom rade si teraz fičím na skladaní This is War! od Andreea Dobrin Dinu. Je to naša novinka a tento obrázok mi pripomína tie pravé vzťahové radosti.

Andreea Dobrin Dinu – This is War!

Najmä v tomto neistom období je pre mňa nielen samotné skladanie, ale aj celá Pucle práca každodennou radosťou a dodáva mi mnoho energie. Do Pucle sme s Baš vložili celé naše srdcia a vždy nás pri nich zahreje, keď nám pošlete milé slovo, označíte nás na fotkách, keď vás potešíme alebo nás pochválite, že svoj job robíme dobre.

A za túto skvelú energiu vám neskutočne ďakujeme!

 

A ako bonus pre vás 🙂 Naše mača 🙂

Jeden tvor od ktorého mám naozajstný problém si udržať #socialdistancing je naše mačiatko. Je to malá nomádka a jedného dňa sa len tak zjavila pred dverami a už to bolo. Keď je vnútri, jej obľúbený ťah je sadnúť alebo ľahnúť si na šanón či hŕbu faktúr. Najvtipnejšia je, keď sa usilovne snaží papiere skúmať a tak sme ju začali sme ju prezývať aj mačka účtovná alebo mačka daňová.

Mohlo by se vám líbit

#spokojenýskládač

„Krásné a originální ilustrace, kvalitní provedení, balení, které není potřeba schovávat a na poličce vynikne.” 😊

Přejít nahoru

Poštovné a balné

Packeta odosielame do 2-5 pracovných dní 3 €
Osobný odber v Haluziciach - Nové Mesto nad Váhom Zdarma
Osobné doručenie Trenčín, Nové Mesto nad Váhom a okolie 1 €

Poštovné a balné

Kuriér GLS odesíláme do 2-5 pracovních dnů 6,5 € (cca 156 CZK)
GLS Express odeslání zásilky v den objednání, případně nejpozději druhý den ráno 12 € (cca 288 CZK)
Packeta odesíláme do 2-5 pracovních dnů 6,20 € (cca 150 CZK)
Osobní odběr v Haluzicích - Nové Město nad Váhem / Slovensko Zdarma