DomovKrásny, dizajnový a hravý darček? 7 dôvodov, prečo darovať Pucle na Vianoce
#Blog #Pucle múdrosti

Krásny, dizajnový a hravý darček? 7 dôvodov, prečo darovať Pucle na Vianoce

Každý rok treba vymýšľať nové a originálne darčeky a často už nevieme, čím by sme mohli našich blízky potešiť. Asi nikoho neprekvapí, keď ako náš top tip uvedieme puzzle. A keď už puzzle, tak rovno naše Pucle, ktoré sú hravé a dizajnové 🙂 No nie je je to iba o nich, ale aj o šikovných ilustrátoroch, ktorí sa spolu s nami podieľajú na vymýšľaní motívov na puzzle a ktorých krásne grafiky si takto môžete hravo poskladať.

Prečo sú puzzle najlepším darčekom? Hneď na začiatok priznávame, že na toto sme neprišli úplne sami. Počas štyroch rokov nášho fungovania ste nám to ozrejmili hlavne vy, naši zákazníci, keďže Pucle kupujete ako darček veľmi často. Ak vás stretneme na niektorom z dizajnových marketov, veľmi nás baví pomôcť vám zvoliť ten správny motív pri rozhovore o vkuse budúceho obdarovaného, obľúbených farbách, či ilustrátoroch, alebo o leveloch skladacích schopností  vašich najmenších, stredných aj veľkých 🙂

Prečo Pucle ako darček?

  1. Majú krásny obal aj obsah

Pucle urobia dojem ešte predtým, ako ich rozbalíte 🙂 Predovšetkým Pucle s rámom, ktoré sa ukrývajú v krásnom veľkom recyklovanom tubuse s grafikou motívu a menom umelca. Samozrejme, obal je len začiatkom objavovania. Vnútri nájdete rozložený drevený rámik z bukového masívu, ktorý sme poctivo vymysleli tak, aby sa puzzle po zložení nikdy nemuseli lepiť. Súčasťou je aj recyklovaná podložka a ochranná fólia, ktorá bude puzzle v ráme chrániť pred prachom. Samotné puzzle na vás čakajú v milom bavlnenom vrecúšku, ktoré bude mať radosť ak mu po vybratí puzzle nájdete v domácnosti ďalšiu funkciu 🙂 V našej užitočnej Príručke bystrých skladačov nájdete nielen všetky rady, ako rámik správne poskladať, ale aj informácie o umelcovi a predlohu ilustrácie, aby sa vám lepšie skladalo.

Ilustrované puzzle s dreveným rámom (na pravo) a balenie so samostatnými puzzle od ilustrátorky Maja Säfström
Ilustrované puzzle s dreveným rámom (na pravo) a balenie so samostatnými puzzle (vľavo) od ilustrátorky Maja Säfström

  1. Sú zábavou ako stvorenou pre pokojné Vianoce s rodinou

Skladanie puzzle býva vianočnou tradíciou v mnohých rodinách. Je to predovšetkým zábava, ale zároveň aj oddych od obrazoviek, rodinná spolupráca pri hľadaní toho správneho dielika a všeobecný relax a príjemný aktívny oddych pre vaše mozgy. Počas roka sú takéto relaxačné chvíle pre mnohých luxusom, no cez sviatky je na to ideálny priestor. Pohár vínka, puzzle, spoločenské hry či skvelá knižka patria medzi veci, ktoré nás vedia preniesť do vianočnej pohody. Ak by ste chceli vedieť, ako si nájsť viac času na veci, ktoré vám robia radosť, pozrite aj náš blog Nestíhate sa hrať? Máme super trik, ako si rozplánovať čas!  

Večerná pohoda nad 1 00 dielikovými puzzle s motívom od Danky Olejníkovej
  1. Puzzle precvičujú mozog a sú aktívnou meditáciou

Po celom roku usilovnej práce si naše mozgy zaslúžia spomenutý relax. A puzzle ponúkajú viac než len oddych. Pri skladaní zapájame obe hemisféry a vytvárame si veľmi prospešný dopamín. Puzzle sú prakticky mozgovou jógou, kde zároveň mozog cvičíme, meditujeme a teda omladzujeme. Pravidelné skladanie a riešenie hlavolamov má mnoho benefitov pre deti aj dospelých, a ak ste zvedaví na podrobnejšie vysvetlenie, máme k dispozícii vedecké okienko na našom blogu Viete o tom, že vďaka puzzle môžete zbystrieť?

Ilustrované puzzle od Alice Kucharovič T N R F
  1. Pucle oživia váš interiér

Motívy na Pucle tvoria veľmi šikovní a talentovaní ilustrátori, ktorých starostlivo vyberáme a veľmi si vážime ich tvorivú prácu, vďaka ktorej Pucle existujú. Hravou formou si tak na stenu môžete zavesiť krásne grafiky napríklad od Danky Olejníkovej, Dominiky Žákovej alebo Márie Čorejovej. Široký výber motívov ponúka farebné, čiernobiele, tematické a rôznorodé ilustrácie. Na svoje si prídu minimalisti, aj milovníci farieb.

Ilustrované puzzle od Maja Maja Säfström Dôvtipný leňoch zavesené v interíery. Ďalšie ilustrácie nájdete v našom eshope Pucle Obchod.

  1. Pucle netreba lepiť a teda nie sú žiadna jednorazovka

S Pucle sa môžete hrať donekonečna, aj keď sa ich na čas rozhodnete zavesiť na stenu v našom ráme. Netreba ich totiž vôbec lepiť! Rámik sme vymysleli tak, aby sa dal kedykoľvek rozložiť a znova poskladať. Takže sa môžete znovu hrať, kedykoľvek dostanete chuť. Zároveň je tu možnosť kedykoľvek vymeniť vašu puzzle grafiku za novú! Do nášho rámika vám bude podľa rozmeru sedieť mnoho ďalších našich motívov, ktoré môžete zakúpiť aj bez rámiku a zábava sa začína nanovo 🙂

Všetko, čo sa schováva v Pucle tubuse
  1. Vyrábame s ohľadom na životné prostredie

Tak ako mnohým mladým slovenským značkám, aj nám veľmi záleží na životnom prostredí. Pucle vyrábame čo najekologickejšie, ako je v našich silách. Puzzle, tubus aj podložka sú z recyklovanej lepenky a vnútri obalu nenájdete žiaden zbytočný plast. Vrecúška a tubusy sú vratné, alebo veľmi dobre využiteľné v domácnosti. Chápeme, že vianočné nákupy často produkujú mnoho zbytočného odpadu, a aj preto nám záleží na čo najzelenšom prístupe. Obalová fólia, v ktorej puzzle zasielame je z druhej ruky a takto jej dávame ďalšiu funkciu. Viac o našej eko snahe nájdete aj v blogu Ako je to vlastne s Pucle a ekológiou.

 

  1. Z Pucle sa dá vybrať pre kohokoľvek!

V ponuke máme puzzle od 24 do 1 000 dielikov – a to je naozaj široký záber skladačov, od 3-ročných až do neobmedzeného veku 🙂 Veľký výber ilustrácií sa prispôsobí rôznym vizuálnym preferenciám a interiérom. Dumáte, ktorá ilustrácia by bola vhodná pre konkrétneho člena rodiny? Pozrite sa na naše špecializované tipy, vybrúsené skúsenosťou a srdečnými rozhovormi s našimi zákazníkmi v blogu Ktoré Pucle vybrať na Vianoce? Skvelé tipy pre konkrétnych členov vášho darčekového zoznamu

Ilustrátorka Maja Säfström s jej motívom na puzzle “Dôvtipný leňochod”.

Prajeme krásny a hlavne pohodový výber darčekov pre ľudí, na ktorých vám záleží, či už to budú Pucle, knihy, alebo iné radosti. A samozrejme, aj obdarovaným želáme, aby ich darčeky úprimne potešili!

 

Mohlo by sa vám páčiť

#spokojnyskladac

“Krásne a originálne ilustrácie, kvalitné prevedenie, balenie ktoré netreba schovávať a na poličke vynikne. 😊 ”

Návrat hore

Poštovné a balné

Packeta odosielame do 2-5 pracovných dní 3 €
Osobný odber v Haluziciach - Nové Mesto nad Váhom Zdarma
Osobné doručenie Trenčín, Nové Mesto nad Váhom a okolie 1 €
Chcete sa stať našim Pucle ilustrátorom*ilustrátorkou? Zapojte sa do nášho OPEN CALLu 2024. Téma na tento rok je Architektúra 20. storočia.